Tego jeszcze nie było !

• autor: ..., 2014-06-17 22:10

Z okazji 105-lecia sekcji piłkarskiej Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów 15.06.2014r. na stadionie przy ul. Sempołowskiej 6 odbył się " II Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej o Puchar PTC ".

Oprócz piłkarskich rozgrywek czas umilały zaplanowane na ten dzień atrakcje (miasteczko zabaw dla dzieci, malowanie twarzy, tatuaże z henny, stoiska gastronomiczne), które pomogły zorganizować również dziewczyny z sekcji żeńskiej.

W przerwie obiadowej to one wraz z trenerem Janem Rykałą zaaranżowały starcie pomiędzy "Perełkami " PTC Pabianice, a Weteranami Futbolu lat 80-tych, którzy niegdyś reprezentowali barwy PTC. Dziewczyny zagrały w składzie: Magdalena Kociołek, Natalia Forc, Roksana Jakóbczak , Aneta Przesmycka, Aleksandra Kwiatkowska, Żaneta Szumigaj, Katarzyna Kania, Andżelika Błoch, Karolina Karpińska, Katarzyna Kacprzak, Joanna Sadowska. Funkcję trenera na ten czas objął kapitan drużyny seniorów- Łukasz Sikorski. Natomiast w zespole gości wystąpili: Jan Rykała, Janusz Komorowski, Marek Daroch, Dariusz Szynka,Jacek Stępiński, Wiesław Pawłowski, Przemysław Anioł oraz reprezentat kadry Polski- Marcin Komorowski, który niewątpliwie wzbudzał największy podziw wśród najmłodszych piłkarzy. Całe spotkanie sędziował obecny bramkarz I zespołu- Radomir Znojek. Przed rozpoczęciem meczu każdy z zawodników na pamiątkę podpisał się na koszulce. W międzyczasie Janusz Komorowski przekazał opaske kapitana swojemu synowi- Marcinowi. Pod koniec nastąpiła zamiana bramkarzy. Trzeba przyznać, że Marek Daroch swoją nową stylizacją doskonale wczuł się w rolę. Mimo, iż była to zabawa Panowie pokazali klasę na boisku wygrywając 10:6. Odbyła się również seria rzutów karnych, po której oba zespoły wymieniły się koszulkami.

Dziewczyny z PTC wraz z trenerem Rykałą pragną serdecznie podziękować przybyłym gościom, którzy znaleźli czas i chęć, aby powrócić choć na chwilę na stare śmieci i pokazać co oznacza słowo " pasja" .