• autor: ..., 2014-05-22 22:35

Dziewczyny z Pabianic w ramach XIII kolejki ulegają na wyjeździe UKS SMS II Łódź 1:3.

nowa-galeria-5562991.jpg nowa-galeria-5562992.jpg nowa-galeria-5562993.jpg

Mimo pierwszego zrywu gości to gospodarze szybko przejęli pozycję lidera na boisku. Już w 6 minucie oddały mocny strzał na bramkę, który mimo swojej siły nie sprawił większego problemu naszemu bramkarzowi. Niestety 2 minuty później łodzianki po błędzie defensywy PTC wyszły na prowadzenie. Strata bramkowa spowodowała, że Pabianiczanki poczuły jeszcze większego ducha walki niż wchodząc na murawę. Jednak oba rzuty wolne wykonywane przez Edytę Wypijewską były przestrzelone, co nie pozwoliło doprowadzić do wyrównania. W 18 minucie spotkania dobrym ruchem popisała się Aleksandra Kwiatkowska, niestety została zatrzymana przez jednego z obrońców SMS-u. Chwilę później z akcją ofensywną wyszły rywalki. Jednak szybka interwencja zawodniczek z PTC zdołała zablokować przeciwniczki. Kilka minut później ponownie zaatakowały dziewczyny z Łodzi, kiedy to mijając naszą obronę oddały silne uderzenie, które odbiło się od słupka, na nasze nieszczęście celna dobitka ustanowiła wynik meczu na 2:0.
Po pól godziny gry świetną okazję wykorzystała Roksana Jakóbczak. Po zagraniu Anety Przesmyckiej na lewą stronę oddała poprawny strzał, który zatrzepotał w siatce. Niestety ku zdziwieniu uczestników spotkania arbiter odgwizdał pozycję spalonego i bramka nie została uznana. Niespełna 10 minut później Edyta Wypijewska ładnym podaniem stworzyła dogodną sytuację naszemu napastnikowi, który został szybko zatrzymany przez nieczyste zagranie rywalki. Pierwszą decyzją głównego sędziego było wyciągnięcie  czerwonej kartki w stronę piłkarki SMS-u. Jednak widząc uniesioną w górze chorągiewkę zmienił zdanie. Ostatecznie podyktował spalonego, a przeciwniczkę ukarał żółtą kartką.

Do końca pierwszej połowy nie działo się już nic wartego uwagi.

Druga część spotkania była zdecydowanie bardziej emocjonująca. Nerwy, które towarzyszyły dziewczynom obu zespołów miały wpływ na ich zachowanie na boisku. Już po kilku chwilach ujrzeliśmy kolejną żółtą kartkę w tym meczu. W 48 minucie grę wznowiły zawodniczki z Łodzi po przypadkowym zagraniu ręką przez Żanetę Szumigaj. Niebawem nastąpiła pierwsza zmiana w drużynie PTC. Na prawą obronę za Ż. Szumigaj weszła Anna Pilecka. 60 sekund później łodzianki przystąpiły do rzutu wolnego, który został pewnie wyłapany przez naszego goalkeppera. Niedługo po tym trener Rykała dokonał następną zmianę, za Andżelikę Błoch weszła Karolina Karpińska. Niestety nie uchroniło nas to przed ponowną stratą bramkową. W 59 minucie po zaciętej walce z obroną gospodarze precyzyjnym strzałem w prawy róg bramki podwyższyli swoją przewagę na 3:0. Mimo starań naszych dziewczyn wszystkie ich ataki zostawały tłumione. W 72 minucie po złapaniu przez bramkarza gospodarzy piłki od swojej zawodniczki arbiter podyktował rzut pośredni, który został należycie wykorzystany przez E.Wypijewską, ustalając wynik na 1:3. Im bliżej było gwizdka kończącego to starcie tym większe emocje udzielały się młodym kobietom. W ostatnich chwilach spotkania defensywa PTC została kilka razy wystawiona na próbę, pomimo braku sił nie doprowadziły do straty kolejnej bramki.

Żółte kartki: Forc, Pabjańska,

Podsumowując to spotkanie uważam, że nie należało ono do najgorszych w wykonaniu dziewcząt z Pabianic, aczkolwiek zawsze mogło być lepiej. Po raz kolejny nasze Panie oddały na boisku cząstkę siebie wylewając przy tym litry potu. Miejmy nadzieje, że z biegiem czasu ich umiejętności piłkarskie pozwolą na dopisanie w tabeli 3 oczek.

Już w najbliższą sobotę ‘Perełki’ rozegrają następny mecz, tym razem podejmą na własnym boisku Pisię Zygry.  Początek spotkania o godz. 14:00 na stadionie przy ul. Sempołowskiej 6. Serdecznie zapraszamy!

Skład PTC: Kociołek- Szumigaj (51' Pilecka); Pabjańska; Łagowska; Forc- Piątkowska; Przesmycka(78' Łacheta)- Błoch (56' Karpińska); Wypijewska; Jakóbczak(66' Kania)- Kwiatkowska

autor: ~jr 2014-06-06 22:20:29

avatar najlepszym strzelcem jest Edyta Ozorków SMS Pisia razem 3 bramki

autor: Futbolistka.PTC 2014-06-10 17:14:35

Profil Futbolistka.PTC w Futbolowo Dlaczego nie ma relacji z ostatnich dwóch meczy(Pisia, Radomsko)?

autor: amormusarana 2014-06-11 21:00:10

Profil amormusarana w Futbolowo jeżeli jesteś w drużynie to możesz napisać.;)

autor: Futbolistka.PTC 2014-06-12 20:34:48

Profil Futbolistka.PTC w Futbolowo Po prostu chcę podkreślić brak odpowiedniego zaangażowania w prowadzenie tej strony.

autor: Sadasia 2014-06-12 22:07:02

Profil Sadasia w Futbolowo To, że nikt nie dodał relacji z ostatnich dwóch meczach nie oznacza, że ktoś coś zaniedbał. Niektórzy mają ważniejsze sprawy od pisania relacji :)

autor: Futbolistka.PTC 2014-06-13 14:36:56

Profil Futbolistka.PTC w Futbolowo A jednak uważam to za zaniedbanie, ponieważ minęło bardzo dużo czasu od tych meczy, więc można to było napisać.