PTC Pabianice- liga żeńska - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Ostatnie spotkanie

WOJOWNIK Skierniewice 3:3 PTC Pabianice
2016-10-23, 13:00:00
     

Kalendarium

18

12-2018

wtorek

19

12-2018

środa

20

12-2018

czwartek

21

12-2018

piątek

22

12-2018

sobota

23

12-2018

niedziela

24

12-2018

pon.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 75, wczoraj: 139
ogółem: 198 392

statystyki szczegółowe

Aktualności

Rok 'Perełek' !

  • autor: ..., 2014-05-03 14:31

Z okazji roku istnienia żeńskiej drużyny piłki nożnej PTC Pabianice zapraszamy wszystkich sympatyków do zapoznania się z historią  wspomnianej sekcji! 

Po opuszczeniu murów jednej szkoły, dziewczęta dalej pragnęły kopać piłkę. Młode Panie wyszły z propozycją do kilku klubów, tylko jeden docenił chęci dziewczyn – Pabianickie Towarzystwo  Cyklistów, to klub z ponad stuletnią tradycją. W tych barwach grali byli i obecni reprezentanci Polski. Tak powstała pierwsza w Pabianicach żeńska drużyna piłki nożnej, gdzie funkcję trenera objął Przemysław Wróbel

Początkowy skład  żeńskiej drużyny PTC Pabianice:

Aneta Przesmycka, Natalia Forc, Roksana Jakóbczak, Aleksandra Piątkowska, Sylwia Patykowska, Katarzyna Kacprzak, Renata Rabiega, Joanna Kostrzewa, Natalia Miszewska, Żaneta Szumigaj, Justyna Hagner, Sylwia Bartczak, Patrycja Grzelik.

Nie trzeba było długo czekać na nowe chętne. Jednak nie każda oddała się temu w pełni, dlatego skład drużyny ciągle ulegał zmianom. Nieliczne są z nami od początku.

Najpierw była to tylko zabawa, zwykła forma fizyczna, która zajmowała wolny czas z odrobiną radości. Już podczas pierwszego sparingu (16.06.2013), kiedy to ze Zduńską Wolą przegrały 0:8, dowiedziały się, że nie jest to łatwe zadanie sprostać długoletnim treningom innych zespołów. Dwa tygodnie później zawodniczki PTC wzięły udział w trójmeczu (PTC Pabianice-Zduńska Wola- Pisia Zygry), w którym pokazały, że potrafią walczyć i, że na tym nie skończy się ich przygoda z piłką.

Nie wiadomo kiedy ta ‘zabawa’ przeistoczyła się w chęć udowodnienia sobie i innym, że ‘Żyjemy i to żyje w nas, bo to coś więcej niż gra’. Te słowa nabrały jeszcze większego znaczenia kiedy 16.07.2013 funkcję trenera objął Jan Rykała. Wbrew temu, iż w tym samym czasie trenował I drużynę, w pełni oddał się powierzonemu zadaniu. Potrafił przeprowadzić trening dla dwóch swoich zespołów w jednym czasie nie tracąc przy tym na efekcie wykonanej pracy.

Stało się ... 04.09.2013 pabianiczanki weszły do III ligi kobiet. Miały świadomość, że nie mają co równać się z pozostałymi sekcjami, które doświadczeniem przewyższały świeżo upieczone piłkarki PTC. Po rundzie jesiennej, którą młode damy zakończyły na 8 miejscu z dorobkiem honorowego punktu(remis 1:1 ze Zduńską Wolą) nie poddały się, wręcz przeciwnie. W momencie, kiedy przeciwniczki miały przerwę zimową, mimo złej pogody, dziewczyny z Pabianic rozpoczęły wyczerpujący okres przygotowawczy do rundy wiosennej. Podczas którego chętnie gościli niektórzy z  seniorów PTC.

Wspólne wyjazdy na turniej w Zduńskiej Woli, czy w Ślesinie pokazały, że mimo różnych charakterów młode damy potrafią porozumieć się nie tylko na boisku. Pomimo napiętego grafiku ‘Perełki’ znalazły czas na zorganizowanie swojej pierwszej  klubowej wigilii, która jeszcze bardziej zjednała drużynę. W lutym nasze Panie wraz ze starszymi kolegami z pierwszego zespołu urządziły niespodziankę urodzinową dla trenera Rykały.

W sierpniu dziewczyny zmierzyły swoje siły z chłopakami z własnego klubu( rocznik 2001-2002), których prowadzi pierwszy trener ‘Perełek’. Wynik dawał wiele do życzenia. Po rundzie jesiennej i okresie przygotowawczym przyszedł czas na rewanż. Tym razem sparing zakończył się remisem, co ukazuje postępy ich pracy.

Aktualnie  zawodniczki PTC są podczas rozgrywek wiosennych. Mimo, iż ciężko przygotowywały się do tej rundy i widać postępy ich pracy nie będzie  łatwo zdobywać im kolejne punkty w tabeli. Doświadczenie innych formacji pokazuje ile jeszcze wysiłku czeka nasze dziewczyny zanim osiągną wymarzony sukces. Jednak początkujące piłkarki nie zniechęciły się i dalej wytrwale uczestniczą w treningach.

Obecny skład żeńskiej drużyny PTC Pabianice: Martyna Łagowska (kapitan), Aneta Przesmycka, Natalia Forc, Roksana Jakóbczak, Aleksandra Piątkowska, Żaneta Szumigaj, Katarzyna Kacprzak, Anna Pilecka, Paulina Nowicka, Andżelika Błoch, Sylwia Patykowska, Magdalena Kociołek, Karolina Karpińska, Aleksandra Kwiatkowska, Justyna Grzegorczyk, Alina Łacheta, Joanna Sadowska, Edyta Wypijewska, Katarzyna Kania.

Zdania na temat nowo powstałej drużyny są podzielone. Jedni mocno trzymają kciuki, aby wspięły się jak najwyżej, inni uważają to za stratę czasu, która nic nie wniesie w ich życie poza poobijanymi nogami. Ludzie wychowani w duchu sportu to skarb dla społeczeństwa. Odpowiedzialni, zdyscyplinowani, dający radość kibicom. Obie strony dodają sił do walki naszym kobietom, które nie chcą zawieść miłośników sportu, za to pragną udowodnić pozostałym jak wiele znaczy dla nich piłka. O to słowa jednego z zawodników drużyny seniorskiej Radomira Znojka, który przedstawił opinię I zespołu: ‘ Zdaniem zawodników pierwszej drużyny PTC Pabianice, pomysł utworzenia w naszym klubie żeńskiej drużyny był pomysłem jak najbardziej trafionym. Każdego z nas niebywale cieszy fakt, że coś się tutaj dzieje, dlatego widok Panienek ganiających za piłką, czy młodych chłopców stawiających pierwsze kroki na murawie jest dla nas niezwykle istotny. Obecność na Sempołowskiej piłkarek z pewnością daje nam dodatkowego kopa, gdyż nasze mecze nie obserwują już tylko juniorzy, ale wzorują się na nas i Panie. Jeśli chodzi o kontakty między obiema drużynami, są one również na odpowiednim poziomie. Nie ma niczego podobnego do izolacji, zawodnicy seniorskiej drużyny sporadycznie pojawiają się na treningach kobiet u znajomego trenera Jana Rykały. Z pewnością wychodzi to na dobre naszym ‘Perełkom’, gdyż nie da się ukryć, że nadal mają spore zaległości pod względem piłkarskim. Nie mnie jednak gołym okiem można zaobserwować postęp, zwłaszcza w postaci kapitan drużyny Martyny Łagowskiej, która nie jednego „wizytatora” pozytywnie zaskoczyła swoimi wysokimi umiejętnościami. Trzymamy kciuki za nasze ‘fioletowe piłkarki’ i jeśli tylko będziemy mogli, służymy swoją pomocą w dalszym rozwoju!’

‘Perełki’ dziękują  zarządowi PTC, w tym kierownikowi sekcji piłki nożnej Dariuszowi Kopa, dzięki któremu zaczęły rozwijać swoją pasję. Przemysławowi Wróblowi za wprowadzenie w tajniki futbolu. Pani Mirosławie Klamce, która zawsze chętnie nas wspierała jako opieka medyczna. Trenerowi bramkarzy Markowi Darochowi za włożony wkład w doskonaleniu umiejętności bramkarskich naszych goalkeeperek. Panu Jakubowi Ciesielskiemu za bezinteresowną pomoc w tworzeniu wizerunku naszej drużyny. Najbardziej jednak na słowa uznania zasługuje trener Jan Rykała, który swoim dziewczynom przekazuje wszystkie najcenniejsze wartości. Wbrew temu, iż jego obowiązki kończą się na jak najlepszym przygotowaniu zespołu do rozgrywek, wspiera młode damy nie tylko na boisku. W wykonywaną pracę wkłada całe swoje serce i doświadczenie przez co wzbudza szacunek i podziw wśród zawodniczek.

Mamy nadzieję, że ten miniony rok to dopiero początek naszej przygody z piłką nożną w barwach PTC!

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku naszych Pań!                                https://www.youtube.com/watch?v=4r3PjaZnl3A                                                                 

P.S. o naszym istnieniu wiedzą już Stany Zjednoczone!

 

 


  • Komentarzy [2]
  • czytano: [1132]
 

autor: ~anonim 2014-05-05 20:47:12

avatar jesteście WIELKI


autor: ~J.R 2014-05-05 23:23:07

avatar jestem z wami całym sercem .


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Wyniki

Ostatnia kolejka 8
WOJOWNIK Skierniewice 3:3 PTC Pabianice
Kotan Girls Ozorków 7:0 Błękitni Dmosin
Zawisza Fiero Rzgów 0:0 MKS Zduńska Wola
RÓŻA KUTNO 1:5 ULKS MOSiR Sieradz
MKS Expom Krosniewianka 0:5 MGUKS Pogoń Zduńska Wola

Najnowsza galeria

PTC Pabianice-MKS Zduńska Wola
Ładowanie...

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 9
Błękitni Dmosin - Zawisza Fiero Rzgów
MGUKS Pogoń Zduńska Wola - Kotan Girls Ozorków
MKS Zduńska Wola - RÓŻA KUTNO
PTC Pabianice - MKS Expom Krosniewianka
ULKS MOSiR Sieradz - WOJOWNIK Skierniewice

Statystyki drużyny