Dużo pracy przed "Perełkami"

• autor: ..., 2014-04-06 10:17

Rundę wiosenną "Perełki” rozpoczęły od starcia z MUKS DARGFIL II Tomaszów Mazowiecki . Drużyna ta razem z ULKS MOSiR Sieradz, którą podejmiemy w sobotę na swoim koncie ma dorobek 15 punktów. Ponadto Tomaszów wystawił w swoim składzie kilka dziewcząt z pierwszoligowego zespołu, które piłkarską wiosnę rozpoczną dopiero za tydzień.. Mimo, iż nasze młode kobiety przygotowywały się do tej rundy i na boisku starały się oddać kawałek siebie spotkanie zakończyło się porażką (0-8).

nowa-galeria-5409230.jpg nowa-galeria-5409231.jpg nowa-galeria-5409234.jpg

Początek meczu był dość wyrównany. Zawodniczki z PTC  miały okazję oddać strzał na bramkę rywalek. Niestety długo to nie trwało i piłka wylądowała w siatce. Błędy "Perełek” były bardzo widoczne; brak wystarczających umiejętności i porozumienia na boisku doprowadziły do  straty kolejnej bramki. W pierwszej połowie spotkania miała również miejsce sytuacja, w której to Paulina Przybylska złapała piłkę od swojej koleżanki z drużyny.  Wtedy, aby uchronić zespół przed większą porażką na linii bramki tworząc mur stanęło 10 zawodniczek z Pabianic. Jednak strzał wykonywany z okolicy 5 metra był mocno przestrzelony. Do gwizdka kończącego pierwszą połowę zdążyły wpaść jeszcze dwie bramki. Nasze piłkarki pomino tego, że znajdowały się pod klatką przeciwniczek nie wykorzystały w pełni żadnej okazji do honorowego strzału.
W szatni od strony trenera Rykały padło wiele motywujących słów. Na drugą część spotkania dziewczyny wyszły z nową porcją sił.
Początkowy fragment gry utrzymywany był bez większych akcji. Niestety młode damy nie nadrobią w niespełny rok umiejętności jakimi odznaczały się zawodniczki z Mazowieckiego. Piłka wpadała do klatki jedna za drugą. Coraz trudniej było nam wyjść poza linie połowy. W 60 minucie nastąpiła zmiana, boisko opuściła Roksana Jakóbczak, a  na jej miejscu pojawiła się Andżelika Błoch. Kilka minut później za Aleksandrę Piątkowską weszła Karolina Karpińska. Dalsza część meczu nie przyniosła nic poza kolejnymi ubytkami bramkowymi. Sędzia zagwizdał kończąc spotkanie wynikiem 8-0 dla  gospodarzy.

Podsumowując to stracie można zauważyć, że wiele jest jeszcze pracy przed naszymi młodymi piłkarkami. Jednak siły do walki i chęci pokazania się z jak najlepszej strony nie można im odmówić; niestety to ciągle za mało, żeby dopisać dodatkowe punkty w tabeli.

Nie można nie wspomnieć o Paulinie Przybylskiej, która zgodziła się wrócić na stare śmieci i stanąć na bramce w drużynie PTC. Pół roku bez treningu, a jednak pokazała klasę i mimo wpuszczonych 8 piłek starała się jak mogła zostawiając wiele potu na boisku.  Była ostatnią deską ratunku, gdyż żadna z aktualnych bramkarek nie mogła wziąć udziału w tym spotkaniu.

Zapraszamy na pierwszy mecz  "Perełek” w Pabianicach 12.04. o godz.14:00. Nasze zawodniczki zmierzą się  z liderem,  ULKS MOSiR Sieradz. Będzie to na pewno trudne starcie dla PTC, więc przyda się wsparcie ze strony sympatyków!

Skład PTC: Przybylska – Pilecka, Łagowska, Patykowska, Forc – Piątkowska (Karpińska), Przesmycka – Szumigaj, Wypijewska, Jakóbczak (Błoch)- Kwiatkowska